Naujienos

Švenčionėlių miesto gimtadienyje – spalvingoji „Boružiukų bibliotekėlė“

2016 08 24

Rugpjūčio 13-ąją, šeštadienį, Švenčionėlių miestas nuo ankstyvo ryto puošėsi žmonių šypsenomis, gėlėmis, šiltais saulės spinduliais - miestas šventė 155 metų jubiliejų.
Prasidėjus šventės renginiams miesto centre, į šventę atvyko ir įsikūrė Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus „Boružiukų bibliotekėlė". Tai spalvingas vaikų užimtumo kiemelis, kuris pakvietė mažuosius šventės dalyvius čia pabūti kartu su tėveliais ar kitais vaikais pažaisti, paskaityti knygas, pasisupti sūpynėmis. „Boružiukų bibliotekėlėje" apsilankę mažieji gavo bibliotekininkių dovanotą spalvotą lipduką-emblemą.

Plačiau

Poezijos ir fotografijos meno šventė Švenčionėlių miesto bibliotekoje

2016 08 23

Saulėtą rugpjūčio 13-osios rytą Švenčionėlių miesto bibliotekoje vyko pirmieji miesto 155 metų jubiliejui skirti renginiai. Į renginį bibliotekoje atvyko rajono meras Rimantas Klipčius su žmona, mero patarėjas Erikas Demidovas, Švenčionių rajono savivaldybės tarybos nariai Vida ir Vytautas Rasteniai, Ignalinos rajono mero pavaduotojas Gintautas Kindurys su žmona, gausus būrys meno ir poezijos gerbėjų.
Pirmiausia bibliotekoje buvo pristatyta švenčionėliškės Irmos Tumalovičiūtės fotografijų paroda „Mano Švenčionėliai". Pati darbų autorė kalbėjo, kad pirmoji fotografijų paroda „apie tai, kokius gražius žmones užaugina mūsų kraštas, kiek magijos ir žavesio yra virš Žeimenos upės kylančiame rūke, paryčiais aprasojusioje žolėje kelyje Trūdų kaimo link, gimtajame kieme žydint obeliai ar geležinkelio perone...

Plačiau

Kviečiame vertinti ir balsuoti už lietuvių autorių knygas vaikams bei paaugliams

2016 08 18

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kartu su IBBY Lietuvos skyriumi kviečia dalyvauti apklausoje (www.lnb.lt/100knyguvaikams) dėl reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams ir paaugliams. Tai vienas iš projektų, skirtų artėjančiam Nepriklausomos Lietuvos šimtmečiui. (Idėjos autorius ir projekto vadovas Kęstutis Urba).

Plačiau

Fotografijos darbų paroda ,,Lietuvos senoliai“

2016 07 28

Liepos 13-ą dieną Švenčionių rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Dariaus Jakubausko foto darbų paroda ,,Lietuvos senoliai", į kurią susirinko nemažas būrys švenčioniškių, fotografo buvusių mokytojų, Švenčionių krašto fotografų ir fotografijos mylėtojų.
Darius Jakubauskas šįmet baigė Vilniaus dizaino kolegijos fotografijos bakalauro studijas. "Mano vaikystė prabėgo kaime. Daug piešdavau, tapydavau gamtos vaizdelius, kurie buvo mano nuolatiniai įkvėpimo šaltiniai. Ties tuo nesustojau ir išmokau drožinėti iš medžio. Mokydamasis Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje 2007 metais pradėjau lankyti meno mokykloje piešimo ir tapybos pamokas. Fotografija susidomėjau vėliau, 2008 metais. Nuo tada iki dabar domiuosi šia meno šaka. Labiausiai fotografijoje ir jos vizualinėje kalboje patinka pasakojimas (storytelling), istorijos vystymas. Ilgus tris metus domiuosi globalia vestuvių fotografija, ypač man aktuali yra Amerikos vestuvių fotografija", - atvirai kalbėjo Darius Jakubauskas.

Plačiau