Naujienos

Tiesioginė internetinė transliacija

2016 09 30

Spalio 4-tą dieną, antradienį, 14:00 val. vyks tiesioginė internetinė transliacija iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ministudijos tema „Tiesioginių išmokų mokėjimo tvarka ir aktualijos".
Ši tema yra labai aktuali ūkininkams, tad transliacijos svečiai pateiks daug praktinių pavyzdžių, susijusių tiesioginėmis išmokomis, taip pat pristatys naujoves.

Plačiau

Šiaurietiško ėjimo technikos mokymai

2016 09 29

Kiekvieną rugsė jį visose Europos Sąjungos šalyse organizuojama Judrioji savaitė, kurios tikslas – raginti žmones daugiau judėti, sveikiau gyventi ir sportuoti. Pašaminės kaimo biblioteka - filialas organizavo šiaurietiško ėjimo technikos mokymus. Paskaitą skaitė Alojiza Aglinskienė, Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė.
Šiaurietiškas vaikščiojimas gali būti praktikuojamas ištisus metus, visur kur tik įmanoma vaikščioti. Vaikščiojimui su lazdomis tinkamas tiek gatvės tiek parkų takai miškų, pievų ar kalnų takeliai. Ši sporto šaka tinka bet kokio amžiaus ir fizinio pajėgumo žmonėms.

Plačiau

Baltų vienybės dienos minėjimas Reškutėnuose

2016 09 23

Rugsėjo 22 d. Reškutėnuose, prie baltiškų simbolių skulptūrų vyko Baltų vienybės ugnies sąšaukos renginys. Reškutėnų ir aplinkinių kaimų gyventojai rinkosi Reškutėnų kaimo bibliotekoje. Muziejininkė Viktorija Lapėnienė papasakojo apie baltiškų skulptūrų atsiradimo istoriją, archeologinius paminklus, pilkapius, senkapius, jų tyrinėjimo istorijas. Etninės veiklos skyriaus vedėja, etnologė dr. Regina Mikštaitė - Čičiurkienė, skaitė pranešimą apie baltiškojo klodo palikimo atspindžius šiandienos kalendoriniuose ir laidotuvių papročiuose.

Plačiau

Netradicinė lietuvių literatūros pamoka „Martynas Mažvydas ir pirmoji lietuviška knyga“ Pabradės miesto bibliotekoje

2016 09 23

2016 metai Lietuvoje yra paskelbti Bibliotekų metais. Juk jos – išminties ir žinių šaltinis. Ne paslaptis – gal ir retokai užsukame į biblioteką, nes IT ir kitos technologijos vis dėlto atneša sparčių pokyčių į mūsų gyvenimą. Tačiau reikia pažymėti, kad Pabradės miesto bibliotekoje dirba stropios ir visada patarti gebančios darbuotojos, draugiškai pasitinkančios mus – miestelio paauglius.

Plačiau

Vasaros skaitymai Adutiškio kaimo bibliotekoje-filiale

2016 09 23

Kartu su vasara pasibaigė bibliotekoje vykusi akcija „Vasara su knyga". Nuo vasaros atostogų pradžios vaikai bibliotekoje rinkosi jiems patinkančias arba mokytojų rekomenduojamas knygas. Per visą vasarą vaikai skaitė – vieni daugiau, kiti – mažiau. Bibliotekoje vyko edukaciniai užsiėmimai, garsiniai skaitymai, diskusijos, žaidimai. Džiugu, jog ne tik adutiškiečiai skaitė knygas, bet susirinkdavo ir atostogaujantys, iš didesnių miestų atvykę vaikai. Atvažiavusios pas senelius pusseserės Rugilė ir Saulė labai dažnai užsukdavo į biblioteką paimti naujų knygų. Aptarus skaitymo rezultatus geriausiomis skaitytojomis išrinktos ketvirtokė Jovita ir septintokė Gabrielė – jos perskaitė daugiausiai knygų.

Plačiau