Pabradės miesto bibliotekoje – dailės darbų paroda tiesiai iš 2019 m. tarptautinio Vaikų žemėlapių konkurso!

Pabradės miesto bibliotekoje – dailės darbų paroda tiesiai iš 2019 m. tarptautinio Vaikų...

Paskutinėmis birželio mėnesio dienomis į Pabradės miesto biblioteką atkeliavo Lietuvos kartografų draugijos organizuoto Barbaros Petchenik vardo Vaikų žemėlapių konkurso „Mums patinka žemėlapiai!“ nuostabi, sodrių žalios bei mėlynos spalvų gamos paroda.
Vaikų žemėlapiuose matome kas kur yra: kur Lietuvoje žiemoja šikšnosparniai, kokie takai vingiuoja lopšelyje-darželyje, kokie keliai veda į kaimynines šalis... Parodoje rasite darbelių, kuriuose pasaulis kaip sriuba, kaip statybinė medžiaga genialaus meistro rankose. Ryškiausias personažas šioje parodoje – lietuvaitis. Jo forma kaip Lietuvos, o galvą dengia pati Gedimino pilis.
Petchenik (buvusi TKA viceprezidentė, ilgą laiką dirbusi su žemėlapiais skirtais vaikams) vardo pasaulinis vaikų žemėlapio konkursas pradėtas organizuoti nuo 1993 m. Tarptautinė Kartografų Asociacija (International Cartographic Association, TKA) vienija kartografų draugijas iš 84 valstybių, kurios gali dalyvauti konkurse. Konkursas vyksta kas dveji metai TKA tarptautinės konferencijos metu. Sekanti konferencija (29-oji) vyks Tokijuje (Japonijoje) 2019 m. liepos 15-20 dienomis. Konkurso tema − "Mums patinka žemėlapiai!" (angl. "We Love Maps"). Kiekviena valstybė narė vykdo nacionalinius konkursus bei atranką savo šalyje ir 6 atrinktus darbus siunčia į tarptautinę parodą, kurios metu išaiškinami nugalėtojai.
Tarptautinį konkursą Lietuvoje organizuoja Lietuvos Kartografų Draugija (LKD), įkurta 2002 m. gruodžio 19 d., kuri nuo 2003 m. rugpjūčio mėn. yra TKA narė. LKD veiklos prioritetai yra: kartografinių žinių skleidimas Lietuvoje, atstovavimas valstybei tarptautinėse kartografijos asociacijose, naujų kartografinių technologijų ir metodologijų diegimas, ryšių koordinavimas tarp mokslo, mokymo ir gamybos institucijų, kartografinių kūrinių kokybės gerinimas bei kartografinis švietimas.
Konkurso tikslai: lavinti vaikų supratimą apie kartografiją, geografiją, gerinti ne tik artimiausios aplinkos suvokimą, bet ir skatinti juos pažvelgti globaliau, skatinti kūrybiškumą, skatinti vaikus su negalia dalyvauti konkurse.

Konkurse galėjo dalyvauti visi vaikai iki 16 metų (darbai turi būti atlikti, kol vaikui nesuėjo 16 metų). Tarptautiniame konkurse galėjo dalyvauti tik darbai, atlikti ne daugiau kaip trijų autorių, kurie turėjo būti to paties amžiaus.

Kviečiame aplankyti šią parodą ir taip pat pasigrožėti gausybe darbų, tarp kurių eksponuojama ir pabradiškių darbai. Tai Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos moksleivės Angelinos Jackevičiūtės darbas „Kelionė į ateitį“ bei Pabradės vaikų lopšelio-darželio „Varpelis“ ugdytinių Kamilės Ravaitytės, Inesos Salogub bei Fabiano Kerul „Aukštaičių, žemaičių ir dzūkų šeima, visų lietuvaičių mama – Lietuva“. Paroda veiks iki 2019 m. liepos 31 d.

Parengė:
Pabradės miesto bibliotekos – filialo vedėja Gražina Dargytė

Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas