Akcija “Skaitymo iššūkis” bibliotekose

Akcija  “Skaitymo iššūkis”  bibliotekose

Šią vasarą prasidėjus birželio mėnesiui Lietuvos apskričių bibliotekų iniciatyva lankytojai bibliotekose buvo kviečiami patirti vasaros nuotykių su knyga - prisijungti prie “Skaitymo iššūkio” akcijos, kurios tikslas įveikti 10 su knygų skaitymu susijusių  užduočių.
Dalyvauti skaitymo akcijoje registravosi Švenčionių rajono savivaldybės Viešoji biblioteka ir filialai, viso 10 bibliotekų. Lankytojus kviečiant tapti aktyviais skaitymo rungčių dalyviais bibliotekininkai siūlė skaityti knygas kurios buvo pasirinktos skaitymo užduočių įvykdymui - knygos sudarytos iš trumpų istorijų, pasakų; knygos pagal kurias sukurtas filmas, knygos detektyvai ir nuotykiai, knygos kurių pavadinime yra skaičius ir kt.
Pasiekti rezultatai parodė, kad mūsų krašto skaitytojai šios akcijos vasaros metu perskaitė 287 knygas apsilankydami savivaldybės Viešojoje bibliotekoje, Vaikų literatūros skyriuje, Švenčionėlių ir Pabradės miestų bibliotekose, Vidutinės, Milkuškų, Kaltanėnų, Reškutėnų, Bačkininkų, Adutiškio kaimo filialuose. Skaitytojai daugiausiai skaitė  lietuvių autorių knygas, detektyvus, atsitiktinai pasirinktas knygas ir kt. Aktyviausi “Skaitymo iššūkio”  nugalėtojai-vaikai, jie paskatinti prizais-spalvingomis kuprinėmis “Vasara su knyga”- Agnė Čepulytė (Pabradės m.biblioteka), Viktorija Jurkovlianec ir Rūta Tašlinskaja (Vaikų literatūros skyrius), Gabija Kuzmaitė (Milkuškų k. filialas), Ignas Pranskus (Reškutėnų k.filialas). Akcijos dalyviams įteikti spalvingi diplomai, pasibaigus vasarai skaitymo tradicijos tęsiasi.

Parengė: Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Violeta Bruvinskienė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas