Bibliotekoje pildosi įvairių spalvų svajonės

Bibliotekoje pildosi įvairių spalvų svajonės

Jau tapo tradicija, kad artėjant vasarai Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojai ieško galimybių vaikų užimtumui ir aktyviai veiklai vasaros metu. Trečius metus teikiame Lietuvos kultūros tarybos skelbtiems konkursams paraiškas. Šiais metais ir vėl lydėjo sėkmė – Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos tęstiniam projektui „Vaikų dienos stovykla „Pažinimo stovykl@2021“ buvo skirtas dalinis finansavimas. Kitą stovyklos įgyvendinimui reikalingų lėšų dalį skyrė Švenčionių rajono savivaldybė.
Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje dvi savaites veikusioje dienos stovykloje vaikai dalyvaudami kūrybinėse veiklose susipažino su įvairiomis meno raiškos formomis, dalyvavo kūrybinėse pažintinėse knygų gaminimo dirbtuvėse, mokėsi piešti, velti, spalvinti pagal skaičius, šokti įvairių stilių šokius, daug keliavo ir iškylavo, išbandė šiuolaikines inovatyvias technologijas. Iš projekto lėšų buvo įsigytos vaikų labai pamėgtos interaktyvios grindys. Interaktyvios grindys – tai šiuolaikiška efektyvi priemonė, skatinanti vaikus kurti ir pažinti meną.
Stovyklos dienotvarkė buvo labai turininga ir įdomi. Vaikus aplankė rašytoja, aktorė, režisierė, dramaturgė Birutė Mar, kuri labai įdomiai pristatė japonų kultūrą ir teatro ypatumus, su vaikais aptarė, kaip kuriamos knygos, pristatė savo kūrybą bei skaitė ištraukas iš savo knygų. Sulaukėme vaikų labai mėgstamo rašytojo ir dailininko Pauliaus Juodišiaus. Šis susitikimas prilygo stebuklui. Paulius vaikams papasakojo, kaip kuriamos iliustracijos knygoms ir kaip gimsta įdomiausios istorijos, o taip pat kartu su vaikais kūrė linksmą istoriją ir dainavo linksmas daineles. Stovykloje apsilankiusi grafikė, iliustratorė, komiksų autorė Anna Pavlova vaikams papasakojo, kas yra komiksai, kada ir kur jie atsirado, kaip jie kuriami, kokios technikos naudojamos. Vaikai susidomėję kūrė savo komiksų knygeles. Edukatorė, muzikos terapeutė Nadežda Kiseliova-Žukovska papasakojo, kaip kuriami muzikiniai įrankiai iš paprasčiausių, galbūt ir kiekvieno namuose surandamų daiktų. MO muziejaus edukatorė Miglė vaikus išmokino pasigaminti knygos ženklus – ekslibrisus. Dar vienas įdomus žmogus – tai VŠĮ „Menų spaustuvė“ režisierius Gildas Aleksa, kuris vaikų dienos stovyklos dalyviams suteikė galimybę pasijausti tikrais aktoriais ir patiems sukurti spektakliuką. Po senuoju bibliotekos klevu kartu su režisieriumi vaikai žaidė smagius žaidimus, kūrė trumpus teatro vaidinimus, mokėsi vaidindami papasakoti savo draugų istorijas.
Kad atostogų neapkartintų nemalonūs nutikimai kelionėje ar iškylaujant prie ežero, vaikams daug naudingų pamokymų ir patarimų suteikė Švenčionių policijos komisariato pareigūnė Ilma Gudaitytė.

Kelionė į Vilniaus MO muziejų, kuriame edukatorė Viola Klimčiauskaitė papasakojo muziejaus įkūrimo istoriją, supažindino su veikiančiomis parodomis, paliko daug smagių įspūdžių. Aplankėme ir  Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, kurios dirbtuvėse „Pats sau“ vyko smagi edukacija – vaikai patys kūrė aplikacijas ant marškinėlių. Po linksmos edukacijos visų laukė pažintinė ekskursija po biblioteką.

Keliavome į žygį prie Bėlio ežero. Estrada prie ežero virto didžiule šokių aikštele, kurioje su mokytoja Renata vaikai šoko įvairiausius šokius, žaidė žaidimus. Pašėlęs rokenrolas, šokis „Jerusalima“ ežero vandenyse ir kiti smagūs šokiai nustebino ir įtraukė kitus poilsiautojus. Choreografė Vida Vilutienė visada buvo laukiama, jos  smagios ir nuotaikingos mankštelės suteikdavo daug gerų emocijų.
Švenčionių kultūros centras vaikams padovanojo animacinį filmuką apie Kempiniuką Plačiakelnį.
Vaikų vasaros stovyklos metu Švenčionių miestas šventė gražų 535-erių metų jubiliejų, tad vaikai piešė ir rašė linkėjimus artėjančiai gimtojo miesto šventei ir dalyvavo vieninteliame Europoje vykstančiame vaistažolių rinkimo čempionate „Švenčionys – vaistažolių sostinė“. Vaikams labai pravertė prieš dieną peržiūrėtas stovyklos savanorės Gražinos parengtas ir pristatytas filmukas apie vaistingus mūsų kraštuose augančius augalus.

Dvi savaitės pralėkė nepastebimai, o emocijos ir prisiminimai išliko ilgam. Atsisveikindami su vaikais sakėme ne „viso gero!“, o „iki kito karto!“. Vaikų ir tėvelių vardu  nuoširdus dėkui  projekto vadovei Leonardai Vilčiauskienei. ir šauniai komandai – Živilei Strakšienei, Gražinai Dargytei, Aleksejui Poklikajevui ir Robertui Jarmaliui.

Laima Strakšienė,
Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas