Džiaugiamės mažųjų stovyklautojų kūrybine veikla

Džiaugiamės mažųjų stovyklautojų kūrybine veikla

Dalyvaujant projektų teikimo konkursuose ir šiais metais lydėjo sėkmė - Lietuvos kultūros tarybos liepos 13 d. sprendimu Nr. 1LKT-92 (1.2) „Dėl kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamos programos „Tolygi kultūrinė raida“ (Tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo Vilniaus apskrityje prioritetams) projektų dalinio finansavimo 2021 metais“, Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos tęstiniam projektui „Vaikų dienos stovykla „Pažinimo stovykl@ 2021“ skirtas dalinis finansavimas. Stovykla bibliotekoje veikia nuo 2019 m. Projekto tikslas  stovyklautojams nuo 9 iki 14 metų organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, mokyti vaikus užmegzti draugiškus santykius, sukurti nuoširdžią, betarpišką atmosferą.

Švenčionių VB Vaikų literatūros skyriuje dvi savaites veikiančioje dienos stovykloje vaikai per kūrybines veiklas susipažino su įvairiomis meno raiškos formomis, dalyvavo kūrybinėse pažintinėse knygų gaminimo dirbtuvėse, mokėsi piešti, velti, spalvinti pagal skaičius, šokti įvairių stilių šokius, išbandė šiuolaikines inovatyvias technologijas. Iš projekto lėšų buvo įsigyta daug įvairių priemonių. Biblioteka įsigijo interaktyvias grindis, tai efektyvi priemonė skatinanti vaikus kurti ir pažinti meną, tai virtualaus meno kūrimas bei pažinimas. Panaudojant interaktyvias grindis, vaikai turi galimybę meno temomis rengti viktorinas, konkursus, kūrybines valandėles, kurti bendrus kūrinius. Zigmo Žemaičio gimnazijos pradinių klasių moksleiviai vieni pirmųjų išbandė smagią naujovę. Iš gausybės žaidimų vaikai išsirinko labiausiai jiems patikusius. Vieni žaidė futbolą ir krepšinį, kiti gaudė žuveles jūros dugne, kažkam patiko piešti, spalvinti ar keliauti rudeninių lapų takeliu. O muzikos gerbėjai galėjo pagroti pianinu. Interaktyvių grindų dėka vaikai gali išreikšti save, savo gebėjimus ar tiesiog nuraminti savo emocijas.

Stovyklos metu vyko daug įvairių edukacinių užsiėmimų. Vaikai susikaupę piešė, klijavo, lipdė, vėlė, spalvino, karpė. Taip vaikai pagamino ekslibrisus, komiksus, veltus muzikos instrumentus bei įvairius darbelius iš siūlų ir fetro.

Mažieji stovyklautojai ne tik patys džiaugėsi savo sukurtais darbeliais, bet vaikų kūrybinių darbų parodos rugpjūčio – spalio mėnesiais veikė Švenčionių r. savivaldybės Viešosios bibliotekos filialuose: Pabradės ir Švenčionėlių miesto bibliotekose, Milkuškų kaimo vaikų dienos centre „Šaltinėlis“,  Šventos  kaimo socialinės globos namuose, Švenčionių rajono socialinių paslaugų centre „Verdenė“. Šių įstaigų lankytojai, darbuotojai bei svečiai galėjo pasigrožėti mažųjų menininkų darbais – didžiule, iš kelių mažesnių sudaryta paroda „Spalvinga vasaros paletė“. Ją sudarė vaikų kurtų komiksų paroda „Kuriame komiksus“, įvairių darbelių paroda „Draugystės darbeliai“, dailės darbų paroda „Kas yra LAIMĖ?, dailės darbų paroda „Skaičiukuose pasislėpusios spalvos“.

„Kas yra LAIMĖ? – pati ryškiausia stovyklos dalyvių paroda, kurį vaikai atliko visa komanda. Vaikai ne tik nupiešė ryškių spalvų didžiulius piešinius, bet ir įvardijo ką jiems patiems reiškia žodis „laimė“.

Piešdami ir spalvindami stovyklos dalyviai turėjo galimybę įsitraukti į kūrybišką žaidimą su formomis, linijomis ir spalvomis, pažinti naujus piešimo būdus bei paanalizuoti juos supančias spalvas. Vaikai piešė ir spalvino fraktalus bei paveikslus pagal skaičiukus. Prireikė tik trupučio daugiau kantrybės, balto popieriaus lapo, juodo parkerio ir spalvotų pieštukų, kad pačių vaikų rankomis lape subraukytų linijų raizgalynė (fraktalas) pavirstų gražiausiais spalvotais „vitražais“. Tapyba pagal skaičiukus vaikams buvo tikras atradimas – baltas lapas išmargintas įvairiausių skaičių virto spalvingiausiais piešiniais.

Į Švenčionių VB Vaikų literatūros skyriaus vaikų dienos stovyklą „Pažinimo stovykl@ 2021“ atvykusi edukatorė, iliustratorė, komiksų autorė Ana Pavlova vaikus išmokė kurti komiksus. Vaikai daug sužinojo apie komiksų rūšis, kaip jie atsirado. Gėrio ir blogio kova, pasaulį gaubianti vaivorykštė, mistiškų būtybių gyvenimas – tai tik dalis vaikų kurtų komiksų temų.

Svečiuose apsilankiusi MO muziejaus edukatorė Miglė, vaikams papasakojo kaip pasigaminti knygos ženklus – ekslibrisus. Ekslibrisas tai raidės, ornamento, kartais specialus teksto spaudas, kuriuo pažymima knyga. Viešnia iš Vilniaus paaiškino, kaip sukurtame ekslibryje atspindi žmogaus charakteris. Iš linoliaumo vaikai pasigamino pirmuosius ekslibrisus.

Dar viena edukatorė, muzikos terapiautė Nadežda Kiseliova-Žukovska papasakojo vaikams kaip kuriami muzikiniai įrankiai iš paprasčiausių, galbūt ir kiekvieno namuose surandamų daiktų. Muzika paliečia kiekvieną žmogų, išsklaido jo rūpesčius ir blogą nuotaiką. Edukacijos metu vaikai gamino muzikinį instrumentą barškutį iš šokoladinio kiaušinio „Kinder siurprise“ viduje rasto plastmasinio indelio. Į indelį įbėrė mažų akmenukų, vėliau jį apsuko vilna ir naudojant šlapio vėlimo techniką pagamino spalvotus vilnonius barškučius. Šiais instrumentais vaikai grojo, pritarė dainoms, kurias dainavo kartu su Nadežda.

Darbelių parodoje „Draugystės darbeliai“ buvo eksponuojami paprastučiai muzikiniai instrumentai, ekslibrisai, lėlės iš siūlų, sagės iš fetro ir daug kitų mielų darbelių, kuriuos sukūrė stovyklos dalyviai.

Vaikai visada džiaugiasi tokia stovykla, nes tai galimybė linksmai ir įdomiai praleisti laiką, susirasti naujų draugų, dalyvauti įvairiausiose veiklose.

Švenčionių r. savivaldybės VB Vaikų literatūros skyriaus informacija

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas