„Gera knyga į dulkes nevirsta, jei prie jos prisilieti širdimi...“

„Gera knyga į dulkes nevirsta, jei prie jos prisilieti širdimi...“

2021 m. spalio 15 d., rudeniniam dangui laistant žemę šaltu lietumi, Pabradės miesto bibliotekoje vyko šiltas ir jaukus susitikimas su kraštiete, Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos mokytoja eksperte, Lietuvos kūrybinės raiškos asociacijos „Menų sodas“ prezidentės padėjėja kultūros reikalams, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos nare, literate, 3 knygų autore bei daugelio literatūrinių almanachų bendraautore Vilhelmina Urboniene.

„Sunokę lapai sukasi ore valso ritmu. Kartu su jais – ir mūsų mintys bei jausmai. Išleiskim šiandien sielą klaidžiot rudenio alėja. Atverkim savo širdis nuostabiai lietaus muzikai, kuri primena saulės spindesį krištolo lašeliuose. Lengvi lengvi melodijos garsai pradžioje suskamba nerimu, o vėliau skambant lietaus melodijai tyliai barbena į žmogaus sielą. Skrenda lietaus melodija, srovena švelniai tarsi smuiko garsai. Stipri lietaus srovė nuplauna visas gyvenimo negandas ir lieka tikėjimas, viltis ir noras mylėti. Nulijus ašarų lietui lieka tyra meilė. Kviečiu, tiesiog paklausykim. Šopenas, lietus, valsas... Tegul ši nuostabi melodija nusineša visas mūsų mintis, nerimą, nuoskaudas. Pasinerkim į šią nuostabią muzikos garsų ir jautrių, nuoširdžių žodžių šventę. Jie skamba tiems, kas moka klausytis širdimi.“ Tokiais žodžiais susirinkusius į gražią žodžio ir muzikos šventę kvietė renginio vedėja Gražina Dargytė.
Neatsitiktinai šia melodija prasidėjo šis susitikimas. Būtent ji atitinka šios popietės viešnios naujausios knygos „Meilės ašarėlės“ idėją ir išjautimą.

Pagerbti, pasveikinti ir savo mintimis apie knygą „Meilės ašarėlės“ pasidalinti, atvyko nemažas būrys autorės svečių ir draugų. Tai Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnazijos direktorė Laima Markauskienė ir pavaduotoja Esmiralda Verikienė, Lietuvos kūrybinės raiškos asociacijos „Menų sodas“ narės, 3 knygų autorė, mokytoja Irena Kerulienė ir 2 knygų autorė Dalia Tarailaitė-Valeikienė.

            Nuostabią muzikinę kompoziciją parengė ir atliko Švenčionėlių kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Gabija“ solistės ponios Vanda Miloš ir Jadvyga Bojarūnienė. Beveik visos renginyje skambėjusios dainos yra sukurtos pagal autorės eiles. „Nebūna vakarykštės meilės“, „Dar žydės mūsų sodai baltai“ ir kitos atliekamos jausmingos dainos pagal gerbiamos Vilhelminos eiles kvietė visus dainuoti kartu.

Ne tik muzika perteikia sielos jausmus. Visą pojūčių puokštę gali išreikšti ir žodžiai ištarti iš širdies. Ištraukas iš dienoraščio formos knygos „Jausmų gelmėse“ bei psichologinio romano „Meilės ašarėlės“ skaitė Švenčionėlių kultūros centro režisierius, stipraus ir išraiškingo balso skaitovas Richardas Leleiva bei pabradiškiai, mokytojos Vilės draugai, tikri rytojaus šviesuliai moksleiviai Ugnė Kerulytė ir Janas Ivanišiv.

Papasakojusi apie savo kūrybinį kelią autorė kiekvienam šventės dalyviui su savo palinkėjimais įteikė po mažą rojaus obuoliuką. Maži, raudoni obuoliukai tarsi ryškūs raudoni karoliai nematomais gerumo ir dėkingumo saitais sujungė kiekvieną, kuris klausėsi autorės minčių.

Kas susižavi skaitymu, tas visam laikui pamėgsta žodžio spalvas, išgirsta naujus garsus, kuriuose tiek daug žmogaus lemčių, kasdieninės išminties, pasaulio grožio atspalvių, nes žodis pakilęs iš sielos gelmių, pripildytas simbolių, spalvų, jausmo atgarsių, leidžia pajausti kuriančio žmogaus širdies skambesį. Kiekvienas literatūrinėje-muzikinėje šventėje dalyvavęs žmogus vienaip ar kitaip „ragavo“ „Meilės ašarėlių“ autorės žodžius apie jausmų trapumą, gražią meilę be purvo, gyvenimo vertybes ir nuoširdų tikėjimą bei raginimą nebijoti gyventi meilėje.
             Tarsi akimirka prabėgo jausmingų žodžių ir muzikos garsų pripildytas kelių valandų renginys, bet ir jam pasibaigus daugelis neskubėjo atsisveikinti – taip norėjosi išsaugoti tą gerą stebuklą – matyti ir girdėti širdimi bei pabendrauti su renginio viešnia.
Pabradės bendruomenės vardu dėkoju gerbiamai autorei Vilhelminai Urbonienei už apsilankymą mūsų bibliotekoje ir galimybę, nors truputį pažinti ją per nuostabią jos kūrybą. Dėkojame už skaitytojams dovanotas savos kūrybos knygas. Linkime kūrybinių idėjų, įkvėpimo, neišsenkančio optimizmo!

 Parengė Pabradės miesto bibliotekos-filialo vedėja Gražina Dargytė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas