Junkimės prie disleksijos pažinimo savaitės!

Junkimės prie disleksijos pažinimo savaitės!

Spalio 4–10 dienomis, disleksijos pažinimo bangai #GoREDforDyslexia vėl ritantis per pasaulį, mes sakome: laisvė būti tiems, kurie patiria skaitymo iššūkių. 

Iniciatyva „Go Red for Dyslexia“ prasidėjo 2015 m. Australijoje ir jau tradiciškai visame pasaulyje rengiama kasmet pirmąją spalio mėnesio savaitę, o Lietuvoje vyksta antrą kartą (pirmoji disleksijos savaitė organizuota 2020 m.). Iniciatyvos tikslas – „nuginkluoti“ raudoną spalvą, išryškinančią klaidas mokykloje, skatinti visuomenę atkreipti dėmesį į skaitymo sunkumų patiriančius vaikus, domėtis ir priimti teisingus spendimus vaikų lavinimo procese. Šios savaitės (o kai kuriose šalyse – ir viso spalio mėnesio) metu mokyklos, nevyriausybinės organizacijos, bibliotekos, valstybinės įstaigos keičia logotipų spalvą į raudoną, apšviečia pastatus raudona spalva ar kitaip dalyvauja iniciatyvoje.

Prie iniciatyvos gali prisidėti ir tu:
Dalyvauk disleksijos pažinimo savaitės renginiuose: https://labiblioteka.lt/.../eqpn1hcuqh5mwmkuv7k1654sd6ccm1ek

 Parašyk bent vieną įrašą į socialinius tinklus apie disleksiją.

 Organizuok filmo „Mical“ (tik 20 min. trukmės) peržiūrą: https://www.youtube.com/watch?v=p-Eycme4NFM. Disleksiją turinčio vaiko istorija padės suprasti, kas yra disleksija, kaip jaučiasi šie vaikai ir kaip skubiai jiems reikia pagalbos bei juos suprantančios aplinkos.

 Jei pažįsti disleksiją turinčių žmonių, rekomenduok virtualią garsinių knygų biblioteką ELVIS: https://naujaselvis.labiblioteka.lt/ 

 Kurk – nesvarbu, ar tai siuvinėjimas, nėrimas, piešimas, tapymas ar knygų piramidės statyba – kurk bet ką, ką gali padaryti raudonais atspalviais.

 Renkis raudonai – išsirink savo gražiausius raudonus drabužius arba naudok raudonas detales aprangoje, taip skleidžiant žinią apie disleksiją.

 Pavaišink draugus, kolegas ar artimuosius raudonais obuoliais ir papasakok, kad bendrovės „Apple“ įkūrėjas, multimilijonierius Styvas Džobsas taip pat turėjo disleksiją.

Rašyk raudonu rašikliu – eilėraščius, laiškus, dainas ar tekstus apie disleksijai palankią ateitį. Ir leisk sau nekreipti dėmesio į gramatines klaidas!

Gamink – kviesk aplinkinius ruošti kepinius, desertus, ragauti vaisius... Tegu patiekalai būna raudoni – proga užkandžiaujant pasikalbėti, kad ne visi gali skaityti sparčiai, ne visi gali suprasti perskaitytą tekstą.

Klausyk muzikos – „Spotify“ patalpintas mėgstamiausių „raudonų“ dainų grojaraštis, kuris pakelia nuotaiką vėsų rudenį: https://open.spotify.com/playlist/16H4Euri03mH5xe8naerSX 

Nesvarbu, kurį būdą pasirinksi, fiksuok tai nuotraukose ar video įrašuose ir dalinkis socialiniuose tinkluose su grotažymėmis #DisleksijosPažinimoSavaitė2021 ir #GoRedForDyslexia.

Disleksijos pažinimo savaitę Lietuvoje organizuoja Lietuvos aklųjų biblioteka, teikianti pagalbą visiems, negalintiems skaityti įprastai, privati iniciatyva „Dyslexia centras“ ir Mokymosi ypatumų centras „Labirintas“. Disleksijos pažinimo savaitę globoja Švedijos Karalystės ambasada Lietuvoje.

 

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas