Kaip smagu paskaityti su draugu

Kaip smagu paskaityti su draugu

Lyg vienas mirksnis prabėgo šilta vasarėlė. Liko mieli, šilti prisiminimai apie patirtus nuotykius, bei iššūkius. Vienas iš smagiausių vasaros iššūkių buvo – skaitymo skatinimo akcija  „Vasara su knyga 2022“. Šiais metais akcija pasiekė rekordą – iš viso perskaityta 137 220 knygų. Iš viso akcijoje dalyvavo daugiau nei 30 000 skaitytojų. Visas iššūkio užduotis įveikė beveik 22 700 didelių ir mažų skaitytojų.

Šių metų skaitymo skatinimo akcijos užduotys:
Perskaityk knygą apie žmogaus ryšį su gyvūnu (-ais)
Perskaityk Baltijos šalių autoriaus knygą
Perskaityk biografinę knygą
Perskaityk knygą, kurios pavadinime – vienas žodis
Perskaityk šeimos nario vaikystėje mėgtą knygą
Galime pasidžiaugti, kad pirmąją vietą Vilniaus regione užėmė Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Mūsų rajone skaitymo skatinimo akcija sukvietė 1407 skaitytojus, iš kurių iššūkį įveikė 1170.
Saulėtą, truputį su lietučiu, rugsėjo 21-osios dienos popietę susirinko aktyviausi Vaikų literatūros skyriaus akcijos dalyviai. Susėdę po senu klevu, apsupti taškuotų boružių, vaikai skaitė ištraukas iš populiariausių skaitymo akcijos knygų: Justino Marcinkevičiaus „Grybų karo“, Jono Biliūno „Kliudžiau“, Prano Mašioto „Julytės kiškelio“. Taip pat dalinosi įspūdžiais iš jiems labiausiai patikusių iššūkio knygų.
Labai džiugu, kad Vaikų literatūros skyriuje skaitymo skatinimo akcijoje dalyvavo 189 skaitytojai. Iš viso perskaitytos 939 knygos. Šventės metu vaikai vaišinosi tortu bei gėrimais. Taip pat mus aplankė mielas katinas, kuris pasisveikino su visais šventės dalyviais.

Parengė Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Živilė Strakšienė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas