Karjeros pamoka Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 8-okams

Karjeros pamoka Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 8-okams

Gegužės 7 d. į Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnaziją pasidalinti savo karjeros istorija, papasakoti apie komunikacijos specialisto profesiją ir jai reikalingas kompetencijas buvo pakviesta Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo bibliografinio-informacinio skyriaus komunikacijos specialistė Vaida Švalkienė. Susitikimą su mokiniais organizavo gimnazijos karjeros specialistė Lilija Rutkovskaja
Kas yra komunikacijos specialistas bibliotekoje? Komunikacijos specialistas bibliotekoje yra profesionalas, kuris atsakingas už bendravimo ir ryšių valdymą tarp bibliotekos ir jos vartotojų, bendruomenės bei visuomenės. Jų pagrindinė užduotis yra skatinti bibliotekos veiklą, renginius ir paslaugas, taip pat padėti žmonėms atrasti ir naudotis bibliotekos išteklių gausa. Norint tapti sėkmingu komunikacijos specialistu bibliotekoje, būtina turėti įvairių įgūdžių. Štai keletas svarbių:
Puikus rašymo įgūdžiai: Gebėjimas kurti įvairius teksto formatus, pradedant pranešimais ir baigiant socialinių tinklų įrašais.
Kalbėjimo įgūdžiai: Mokėjimas aiškiai ir įtaigiai pristatyti informaciją viešoje erdvėje, renginiuose ar susitikimuose su vartotojais.
Tarpasmeniniai įgūdžiai: Galėjimas efektyviai bendrauti su įvairiomis auditorijomis, būti paslaugiam ir rūpestingam.
Turinio kūrimo įgūdžiai: Suvokimas, kaip kurti įdomų ir pritraukiantį turinį, įskaitant vaizdinius, vaizdo įrašus ir kitus medijos formatus.
Socialinių tinklų valdymo įgūdžiai: Supratimas apie socialinių tinklų veikimo principus ir gebėjimas kurti įtraukiantį turinį, kad būtų pritraukta ir išlaikyta auditorija.
Projektų valdymo įgūdžiai: Galėti planuoti ir organizuoti komunikacijos projektus, įskaitant renginius, kampanijas ar specialius projektus.
Tai tik keletas svarbių įgūdžių, kurie gali būti naudingi komunikacijos specialistui bibliotekoje. Ši profesija yra labai dinamiška ir reikalauja nuolatinio tobulėjimo bei prisitaikymo prie kintančių situacijų ir technologijų.
Vaida taip pat kvietė jaunuolius atlikti Jaunimo savanorišką tarnybą Viešojoje bibliotekoje ir “pasimatuoti” bibliotekininko ar komunikacijos specialisto profesiją. Jaunimo savanoriška tarnyba, yra viena iš daugelio programų administruojamų Jaunimo reikalų agentūros (JRA).
Baigiantis pamokai moksleiviai pasidalino savo mintimis ant popieriaus lapo kas labiausiai įsiminė iš viešnios pasakojimo ir ko linkėtų miesto bibliotekai ateityje.

Viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos Vaidos Švalkienės ir Lilijos Rutkovskajos

 

 

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas