Knygos "Atminties Babilonai arba aš vejuosi vasarą“ aptarimas

Knygos "Atminties Babilonai arba aš vejuosi vasarą“ aptarimas

Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos skaitykloje vyko renginys, skirtas akcijai „Metų knygos rinkimai 2016“. Šie rinkimai Lietuvoje vyksta kasmet nuo 2005 metų ir jau tapo svarbiu tradiciniu kultūros įvykiu, į kurį įsitraukia visos bibliotekos.
„Metų knygos rinkimai 2016“ renginio metu aptarta Violetos Palčinskaitės knyga ,,Atminties Babilonai arba aš vejuosi vasarą“. Renginį pradėjo  Skaitytojų aptarnavimo ir bibliografinio – informacinio skyriaus vyr. bibliotekininkė Alytė Čečiurkienė, trumpai pristatė akciją ,,Metų knygos rinkimai 2016“ ir  pasiūlytas rinkti populiariausiomis autorių knygas.
Bibliotekos skaitytojų klubo ,,Literatūros paukštė“ narė Angelė Telyčėnienė pristatė Violetos Palčinskaitės kūrybą, pabrėždama, kad autorė labiausiai žinoma dėl savo šiltų, jautrių ir žaismingų eilėraščių, lengvai įsimenamų vaikams. Vaikų pamėgta autorė – ne tik poetė, bet ir dramaturgė, scenaristė, vertėja.  Knyga „Atminties babilonai, arba aš vejuosi vasarą“ sulaužė tvirtą rašytojos nuostatą niekada nerašyti autobiografijos. Autorė šmaikščiai ir ironiškai pasakoja apie savo gyvenimą, vaikystę, tėvus, gimtąjį Kauną, mylimą Vilnių. Savo įžvalgomis apie perskaitytą knygą dalinosi aktyviausieji bibliotekos skaitytojai: Genovaitė Pretkelienė, Laima Radžiūnienė, Zenonas Duksa, Petras Tėlyčėnas ir kt. Visus stebina autorės atvirumas, nuoširdumas, autorės energija ir optimizmas, šilčiausi prisiminimai apie artimus bičiulius Juozą Miltinį, Donatą Banionį, Juditą Vaičiūnaitę. ,,Knyga parašyta, išleista ir tuo reikia džiaugtis,“ - kalbėjo renginio dalyvė Švenčionių rajono švietimo pagalbos tarnybos direktorė Elena Kadzevičienė, ji akcentavo knygos estetišką apipavidalinimą, patrauklumą.
Skaitomos ištraukos iš knygos „Atminties babilonai, arba aš vejuosi vasarą“ ir rodoma filmuota medžiaga iš LRT mediatekos apie autorę visiems suteikė skaitymo ir bendravimo džiaugsmą.

Parengė: Skaitytojų aptarnavimo ir bibliografinio-informacinio skyriaus vedėja Liudmila Untanienė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas