Knygos „Olštyno triptikas. Visockių šeimos saga“ pristatymas Prienų bibliotekoje

Knygos „Olštyno triptikas. Visockių šeimos saga“ pristatymas Prienų bibliotekoje

„Žmogaus gyvenime būna įvykių, kurių negalime paleisti į užmarštį“
                                                                                               V. Vysocki

     Praėjusią savaitę Prienų bibliotekoje vyko iškilmingas renginys, skirtas paminėti Švenčionių viešosios bibliotekos 80-mečio jubiliejų. Šią ypatingą progą biblioteka sukvietė kaimo gyventojus, literatūros mėgėjus ir bibliotekos bičiulius į įsimintiną susitikimą, kupiną šilumos, bendravimo ir prisiminimų. 
Renginys prasidėjo nuo naujausios knygos „Olštyno triptikas. Vysockių šeimos saga“ pristatymo. Knyga apie mūsų kraštiečių Paežerių ir Karolinavos kaimų šeimos likimus istorijos verpetuose, pasakoja apie Vysockių šeimą, kuri istorinių įvykių fone išgyvena daugybę tremties iššūkių. Knygos autorė Monika Vysocka-Kava atvyko iš Lenkijos kartu su savo šeima. Jos atvykimas į Lietuvą buvo ne tik literatūrinis įvykis, bet ir šeimos susitikimas, kuris suartino žmones iš skirtingų šalių.
Monika Vysocka-Kava pristatė savo knygą, pasidalino kūrybos procesu ir įkvėpimo šaltiniais. Vienas iš šios dienos akcentų buvo genealoginio medžio pildymas. Susirinkusieji, tarp kurių buvo daug Monikos giminių iš Lietuvos ir Lenkijos, su nekantrumu įsitraukė į šį procesą. Šis užsiėmimas atskleidė ne tik šeimos istoriją, bet ir naujai atrastus giminystės ryšius. Tai buvo jaudinantis momentas, kai žmonės, anksčiau nepažinoję vieni kitų, atrado bendrą praeitį ir šaknis.
Renginio metų svečiai apžiūrėjo paruoštas bibliotekos spaudinių parodas: „Tremties paženklinti likimai“ ir „Biblioteka saugo krašto istoriją“. Savo dainomis renginį nuspalvino ir ypatingą atmosferą kūrė žavioji dainininkė Katažyna Paršuta. Jos muzikiniai pasirodymai suteikė šventei nepakartojamo jaukumo.
Po oficialiosios dalies visi dalyviai susirinko prie jubiliejinio torto. Tai buvo puiki proga pabendrauti, dalintis įspūdžiais ir prisiminimais. Šiltos ir draugiškos atmosferos dėka susiformavo tikras vienybės jausmas. Bibliotekos erdvė aidėjo nuo draugiškų pokalbių ir juoko, o seniai nesimatę draugai ir giminaičiai galėjo atnaujinti ryšius ir sukurti naujus prisiminimus. Vysockių šeima ir fondas „Pomoc dla Rodaka“ padovanojo bibliotekai naujų vertingų knygų ir stalo žaidimų vaikams.
Šis renginys ne tik pažymėjo bibliotekos svarbų jubiliejų, bet ir sujungė žmones, skatindamas bendruomeniškumą ir kultūrinį dialogą. Bibliotekos 80-mečio minėjimas liks ilgai atmintyje kaip ypatinga šventė, kuri suartino žmones per literatūrą, istoriją ir draugystę.
Dėkojame visiems dalyviams ir ypatingai  Halinai Šimanskai, Monikai Vysockai-Kava, bei jos šeimai už nuostabią knygos „Olštyno triptikas“ pristatymo patirtį. Tikimės, kad ateityje mūsų biblioteka ir toliau taps vieta, kur susitinka skirtingos kultūros, istorijos ir žmonės, nešdami bendrą žinią apie žodžio ir bendravimo galią.

Parengė Prienų bibliotekos bibliotekininkė Alicija Sondor
Nuotraukos Jurgitos Sondor

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas