Kraštietės Irenos Kerulienės eiliuoto romano „Bobulės ant suoliuko“ sutiktuvės Pabradės miesto bibliotekoje

Kraštietės Irenos Kerulienės eiliuoto romano „Bobulės ant suoliuko“ sutiktuvės Pabradės miesto...

„Koks grožis klevo rudeninio,
Kai nusidažo jis gelsvai!
Šiek tiek paraudusios viršūnės,
Rudos, žalios spalvos lašai...

Puošnumas šis trapus ir trumpas.
Mažėja lapų ant šakų:
Lengvam vėjeliui vos papūtus,
Lėtai jie leidžias ant takų.“ (Irena Kerulienė)

Rudeniškai vėsią, bet saulėtą rugsėjo 24 dieną Pabradės miesto bibliotekos tyloje, tarsi krentantys lapai šnarėjo verčiami vienos, ypatingos knygos puslapiai... Čia vyko graži šventė – knygos sutiktuvės. Sutikome mūsų kraštietės, poetės, Lietuvos kūrybinės raiškos asociacijos „Menų sodas“ narės, mokytojos Irenos Kerulienės naujausią, dar spaustuvės dažais kvepiančią knygą – eiliuotą romaną „Bobulės ant suoliuko“.

Bibliotekos vedėjai Gražinai Dargytei pristačius knygos autorę, poetė Irena pristatė trumpą knygos anotaciją, pabrėždama, kad kiekviena iš trijų knygos herojų, švelniai vadinamų bobulėmis, turi savitas gyvenimo istorijas, kurios paliečia mus visus. Visi turime ar pažįstame vieną iš tokių „bobulių ant suoliuko“. Ponios Irenos kūrybos pagrindas – pats gyvenimas. Vartydamas šios knygos lapus gali pajusti daugelio žmonių vaikystės džiaugsmus, gyvenimo liūdesį, šeimų istorijas, gražiausių patirtų jausmų gamą, vyresnių žmonių mintis. Kiekvienas eilėraštis, pasakojantis trijų draugių gyvenimus, yra išjaustas ir išgyventas. Klausantis kaip gerbiama Irena skaito savo eiles, nejučiom suspaudžia širdį, kai prieš akis iškyla savo suaugusių vaikų laukianti mama, senelių globos namų gyventojų mintys, jausmai, skaudžių gyvenimo įvykių prisiminimai. Tačiau gerbiamos poetės Irenos bobulės – bendraujančios, šmaikščios, mielos moterytės, kurios gali išspręsti ir savo, ir aplinkinių problemas. Tegul ne tiesiogiai, bet bent jau geru žodžiu ar pamokymu padės. Kai skaitai linksmas eiles apie bobules, atrodo jos tokios greitos, visur suspėjančios, mokančios pabėgti nuo senėjimo, nes užsiima įvairiausia veikla: sportuoja, fotografuoja, gamina skanius valgius, domisi literatūra, keliauja. „Bobulė“ meiliai skamba, / Švelniau nei „senjora“, / Todėl ir vadinu jas / Taip knygoje šioje.“ – su šypsena atsako poetė paklausta, kodėl būtent tokį pavadinimą suteikė savo eiliuotam romanui.

Renginys vyko labai jaukioje aplinkoje, klausantis poetės bei svečių skaitomų eilių.   Savo apsilankymu gerbiamą Ireną pagerbė ir pradžiugino mokytoja-ekspertė, poetė, rašytoja Vilhelmina Urbonienė, profesionalus skaitovas, menininkas Richardas Leleiva, Regina Laurinavičienė, poetė Dalia Valeikienė, klasės draugas Algirdas Kaušinis, šeimos nariai, draugai bei bičiuliai. Renginio metu skambančią muzikinę kompoziciją, atliekamą Švenčionių rajono neįgaliųjų vokalinio ansamblio „Upelė“ (vad. R.Ankėnas) bei Pabradės humoro grupės „Praeities aidai“ (vad. J.Demidova), poezijos mylėtojai stebėjo virtualiai, kadangi šie kolektyvai buvo išvykę į kitą renginį. Šie kolektyvai savo repertuare turi ir atlieka poetės Irenos Kerulienės eilėmis sukurtų dainų. Eiliuoto romano „Bobulės ant suoliuko“ autorė džiaugėsi pabradiškių ir renginio svečių nuoširdumu bei meile jos kūrybai. Pabradės miesto bibliotekai ji dovanojo savo knygą su gražiausiais linkėjimais. Nuoširdus susitikimas su poete, kuriame buvo skaitoma daug ištraukų iš eiliuoto romano, daugumą renginio dalyvių paskatino ją įsigyti ir gauti prasmingą knygos autorės Irenos Kerulienės palinkėjimą bei autografą.
Dėkojame už prasmingą ir šiltą poezijos šventę! Tokie susitikimai mus skatina bendrauti ir džiaugtis įdomių bei talentingų žmonių kūryba.

Parengė Pabradės miesto bibliotekos – filialo vedėja Gražina Dargytė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas