Kūrybinės dirbtuvės „Dekupažas: įdomu, gražu ir praktiška“ Pabradės miesto bibliotekoje

Kūrybinės dirbtuvės „Dekupažas: įdomu, gražu ir praktiška“ Pabradės miesto bibliotekoje

Praktikai paprieštarautų – kam reikia prikelti naujam gyvenimui seną molinį vazoną, kai galima nebrangiai įsigyti naują? Tačiau žmonėms, kuriems bet kokią kūrybinė veikla teikia malonumą – su tuo nesutiktų. Seną vazoną paversti unikaliu ir mielu daiktu gali visi, kurie nebijo eksperimentuoti, nori išbandyti įvairius kūrybos būdus ir turi kantrybės.
Rugsėjo 27 d. Pabradės miesto bibliotekoje edukatorė Ala Zubkova kūrybinių dirbtuvių metu atskleidė kaip naudojant dekupažo techniką atnaujinti primirštą ir nebenaudojamą vazoną. Dekupažas (decoupage) – tai daiktų dekoravimo įvairiais piešinėliais technika. Užsiėmimui prireikė senų vazonų, akrilinių dažų, įvairių dydžių teptukų, specialių klijų ir lako, popierinių servetėlių. Vazonas turi būti švarus ir sausas, o jo paviršius praradęs spalvą būtinai dažomas kelis kartus šviesia spalva. Nudžiovintą vazoną dekoruojame pasirinktos servetėlės išplėšytais komponentais, klijuojame bei lakuojame. Koks gali būti tokio vazono motyvas? Tai priklauso nuo žmogaus fantazijos ir kas jame augs. Galbūt akį džiugins graži gėlė ar prieskoninės žolelės? O gal norėtųsi tokį vazonėlį papuošti rudeniškais motyvais ar neįprastomis geometrinėmis figūromis? Nesvarbu, kaip bus dekoruotas vazonas, reikia žinoti kam jis bus skirtas ir koks jame augantis augalas džiugins akį.
Vasarą žydėję augalai jau sunyko, tai senus vazonėlius galima atnaujinti gražiai juos dekoravus. Tada ir tamsūs rudens bei artėjančios žiemos vakarai tikrai neprailgs!
Dėkojame Alai už išsamią dekupažo pamoką.

Parengė Pabradės miesto bibliotekos-filialo vedėja Gražina Dargytė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas