Kūrybinės dirbtuvės „Papuoškime nertomis snaigėm bibliotekos eglutę“ Pabradės miesto bibliotekoje

Kūrybinės dirbtuvės „Papuoškime nertomis snaigėm bibliotekos eglutę“ Pabradės miesto bibliotekoje

Artėja gražiausios žiemos šventės – miestai, įstaigos, žmonės puošia žaliaskares gražuoles eglutes žaisliukais ir šviečiančiomis girliandomis. Ore sukasi snaigės, plevena lyg maži pūkeliai ir nutūpia ant eglutės šakų...
2021 m. gruodžio 6 d. popietę į biblioteką rinkosi rankdarbių mėgėjos. Pabradiškė, veikli, kupina visokiausių įdomių idėjų moteris, tikra auksarankė ir kurianti begalę visokių rankdarbių Nina Golovač pasiūlė surengti snaigių nėrimo edukaciją ir jomis papuošti bibliotekos eglutę.
Ko reikia norint nunerti snaigę? Baltų, sidabrinių, melsvų spalvų plonų siūlų, tinkamo vąšelio, nėrimo schemos ir truputį mokėti nerti. Ne bėda jei nemoki nerti - svarbu, kad šalia būtų žmogus galintis pamokyti. Nina puikiai pasiruošė renginiui – ne tik moterims gyvai bibliotekoje vedė kūrybines dirbtuves, bet ir sukūrė trumpą snaigių nėrimo video filmuką, kurį bibliotekos Facebook paskyroje galėjo stebėti visi, kas nedalyvavo edukacijoje.
Ninos dėka renginio dalyvės sužinojo, kad snaigių dydis priklausys nuo siūlų storio. Ar nerti tik baltais siūlais, ar įpinti ir kitos spalvos siūlo - kiekvieno fantazijos reikalas. Nunertą snaigę reikia iškrakmolyti. Nina parodė skirtingai sustandintų snaigių pavyzdžius. Moterys sužinojo, kad galima naudoti krakmolą, cukrų arba specialią nėrinių standinimo priemonę. Krakmolingame vandenyje išmirkytą darbelį reikia gražiai suformuoti, ištampyti visas kilputes ir pradžiūvusius išlyginti. Keletas vakarų ir baltomis nertomis snaigėmis papuošta eglutė džiugins ir stebins visus draugus. Tai gali būti puikus užsiėmimas visai šeimai, nes nerta snaigė – nedidelis darbelis, kurį gali atlikti visi šeimos nariai, tik reikia truputį kruopštumo ir kantrybės.

Dėkojame Ninai už edukaciją ir dovanotus nėrinius mūsų eglutei.

Pabradės Nijolės Genytės socialinių globos namų paslaugų gavėjoms bei socialinei darbuotojai Ritai Melenikovai dėkojame už gausybę padovanotų snaigių.
Kiekviena nunerta snaigė spinduliuoja žmogaus rankų šiluma ir talentu, todėl labai džiaugiamės taip gražiai ir originaliai papuošta eglute.

 

Parengė Pabradės miesto bibliotekos vedėja Gražina Dargytė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas