Lapkričio 15─21 d. ─ Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 15─21 d. ─ Šiaurės šalių literatūros savaitė

Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia vaikus ir suaugusiuosius į garsinio skaitymo renginius svajonių ir ilgesio tema. Šis laikmetis paženklintas didesnių atstumų, užvertų sienų, tačiau svajonės ir ilgesys mus jungia ir vienija nepaisant visų apribojimų. Mes svajojame ir ilgimės skirtingų dalykų, tačiau mūsų jausmai yra universalūs.

Literatūra visais laikais leisdavo mums nuklysti į svajones, o per pandemiją tai tapo gal net ypatingai svarbu. Todėl ir Šiaurės šalių literatūros savaitė šiemet kviečia pokalbiams apie svajones ir ilgesį.

Alandų saloms - 100

Šių metų skaitymams parinktos knygos iš Alandų salų siekiant prisidėti prie regiono autonomijos šimtmečio paminėjimo. Jubiliejinių metų minėjimas prasideda birželio 9 d. ir tęsis visus metus. Šiaurės šalių literatūros savaitė lapkritį taip pat taps šios sukakties renginių dalimi, šio regiono autorių kūryba bus skaitoma Šiaurės šalyse ir už jų ribų.

Kaip įprasta, Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą.

Daugiau apie projektą skaitykite https://www.nordisklitteratur.org/lt/

 

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas