Nijolės Didžiokienės tapybos darbų paroda „Mano gyvenimo spalvos“

Nijolės Didžiokienės tapybos darbų paroda „Mano gyvenimo spalvos“

Švenčionių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje spalio 8- 30 dienomis eksponuojama tautodailininkės Nijolės Didžiokienės tapybos darbų paroda „Mano gyvenimo spalvos“.
Nijolė Didžiokienė  - Širvintų rajono gyventoja, gimusi, augusi ir gyvenanti Širvintų rajone. Ji yra Širvintų rajono Garbės pilietė.
-Tapyba išlaisvina sielą, praskaidrina mintis ir mano gyvenimui suteikia naujos prasmės. Tapyti – sąveikauti su gamta, grožėtis jos kūrybos vaisiais, semtis iš jos gyvybinių galių...Tai – pastebėti žvaigždes naktiniame danguje...

Tie potėpiai nėra beprasmiai. Juose sudėtos mano geros mintys, žodžiai tyloje. Tai mano meditacijos. Ši paroda yra atsigręžimas į mus supantį gamtos pasaulį ir jo tobulą paprastumą. Pasirinktas gamtos vaizdų, žolynų, gėlių motyvas, tylus jų kalbėjimas, šviesa, atsklindanti iš glūdumos, – tai noras sustabdyti laiką. Akistatoje su gamta ypač akivaizdžiai jaučiu savo laikinumą, trapumą. Tada norisi dar labiau branginti dienas ir valandas...

Kūryba - tai džiaugsmas! Todėl savo paveiksluose aš tapau ne tiktai gamtą, bet ir gerą nuotaiką. Aš tapau savo norą rytoj gyventi geriau negu šiandien. Ir mano paveikslai  ko gero ne vien apie gamtą, bet ir apie svajonę..., apie tai, koks mūsų pasaulis gali būti ateityje...

O pati pradžia buvo tokia...
2012 metų sausį pradėjau lankyti Širvintų meno mokykloje organizuotą suaugusiųjų tapybos grupę. Mokslai baigėsi, bet mano studijos vis tęsiasi, ieškau naujų raiškos būdų, skirtingų technikų, naujų tobulėjimo galimybių.
          Pagal galimybes stengiuosi dalyvauti įvairiuose pleneruose. Juodkalnijoje ir Kryme mokiausi vaizduoti jūrą. Plenere Tenerifėje mokiausi portreto paslapčių. Dabar jau ne vienas portretas puikuojasi ant studijos sienų. Baigiau internetinę „Art Mart“ dailės mokyklą, mokiausi grafikos ir akvarelės.
Pagrindinės mano kūrybos temos: Peizažai. Gėlės. Jūra. Portretai. Labiausiai žaviuosi aliejine tapyba  ir pastele.
2016 m. pavasarį tapau Lietuvos tautodailininkų sąjungos nare. Labai tuo džiaugiuosi ir didžiuojuosi“,- taip apie savo kūrybą pasakoja Nijolė Didžiokienė.
Kviečiame aplankyti šią parodą. Juk, kaip sako tautodailininkė Nijolė Didžiokienė: „...Kaip gera dalintis tuo, ką labiausiai brangini, nešiojiesi savo širdies kertelėje ir galiausiai išleidi į gyvenimą – savo sielos spalvas, svajones, potyrius, savasties atspindžius... Ir didžiausia laimė, kai siela suranda atgarsį.“
Ši paroda eksponuojama vykdant Širvintų Igno  Šeiniaus viešosios bibliotekos projektą „Vilnijos krašto kūrėjų pristatymas Lietuvoje“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė.

Projekto partneriai: Vilniaus krašto viešųjų bibliotekų asociacija ir Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

 

 

 

 

 

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas