Olga ir Paulina Radzevič: „Geriausias savo emocijas įmezgame į žaisliukus, kuriuos pamilsta

Olga ir Paulina Radzevič: „Geriausias savo emocijas įmezgame į žaisliukus, kuriuos pamilsta

Kas žmones priverčia nusišypsoti? Kas pakelia nuotaiką ir primena vaikystę? Teisingai – minkšti, gražūs, spalvoti ir nuotaikingi nerti žaislai. Nunertas žaisliukas nuo kitų žaislų skiriasi tuo, kad tai yra rankų darbas, į kurį įdėta daug kruopštumo, daug šilumos ir teigiamos energijos. 
Pabradės miesto bibliotekoje iki gruodžio 10 d. veikė pabradiškių Olgos Radzevič ir jos dukros Paulinos neeilinė, žaisminga, skleidžianti ypatingą šilumą nertų žaisliukų paroda-mugė „Nuramins, paguos, pralinksmins ir visada bus šalia“. Vaikų taip mėgstamus minkštus žaisliukus buvo galima ne tik apžiūrėti, bet ir patikusius įsigyti.
Susitikus su Olga ir Paulina buvo labai smagu kalbėtis apie jų pomėgį, ateities planus ir kūrybinius projektus. Į Pabradę žaislų kūrėja su šeima persikėlė gyventi 2005 metais. Jai labai patiko gražus, dviejų upių ir miškų apsuptas miestas.
Apie žaisliukų nėrimą Olga pasakoja taip: „Ne taip senai, maždaug prieš metus dukra Paulina internete pamatė rankų darbo nerus žaislus. Tuo metu ji jais labai susidomėjo ir jai kilo noras pabandyti juos nunerti pačiai. Kaip ir daugelis mergaičių dukra nerti išmoko mokykloje. Pasidomėjusi, kokių siūlų reikia, interneto platybėse suradusi daugybę schemų, jas išstudijavusi dukra nunėrė pirmąjį žaisliuką. Tai buvo gražus zuikutis. Pamačiusi su kokiu įkvėpimu Paulina kuria žaisliukus, aš irgi užsimaniau išmokti juos nerti. Prie pirmojo savo žaisliuko teko pavargti, kol pirštai prisiminė vaikystėje išmoktas nėrimo pamokas ir jau drąsiai galėjau nerti didesnius žaislus. Tačiaus prireikė kelių mėnesių, kol žaisliukai būtų tokie, kokius neriu dabar. Teko išbandyti daugybę siūlų, atrasti tinkamus kiekvienam gaminiui. Žaisliukai kimšti sintepono kamšalu, naudojamos vaikams saugios, iš vidaus užspaudžiamos akytės. Mus taip įtraukė ši rankdarbių rūšis, kad neriame ne tik žaislus, bet ir kitus gaminius: vaikiškus pledus, galvajuostes, šalikus, kojines ir kt. Galiausiai ši veikla tapo mūsų hobiu, kuriam skiriame visą savo laisvalaikį. Kadangi aš dar dirbu, tai rankdarbiais galiu užsiimti tik vakarais, po darbo. Žaisliukų nėrimas man tarsi atsipalaidavimas ir meditacija po sunkios darbo dienos. Tad vienam žaisliukui sukurti kartais prireikia 3-4 dienų. Kiekvienas žaisliukas išeina skirtingas, su savo charakteriu, mimika.“
Smagu buvo susipažinti su šiomis dviem žaviomis žaisliukų kūrėjomis Olga ir Paulina. Dėkoju už galimybę Pabradės miesto bibliotekos lankytojams pamatyti jų kurtų žaisliukų parodą. Ją apžiūrėję tiek suaugusieji, tiek maži bibliotekos lankytojai liko sužavėti. Vaikai pamatę tokius mielus, kruopščiai nunertus minkštakūnius žaisliukus, pamilsta juos iš pirmo žvilgsnio. Kaip gi jų nemylėti, jei kiekvienas iš jų pasakoja savo paslaptingą istoriją! Tos emocijos ir šypsenos, atsiradusios laikant rankose tokius žaisliukus, skatina šias energingas ir kūrybingas moteris vis kurti ir kurti naujus.

 

Parengė Pabradės miesto bibliotekos vedėja Gražina Dargytė.

 

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas