Pabradės miesto bibliotekoje – linksma, spalvota ir nuostabi fotografijų paroda „Pabradė vaiko akimis“

Pabradės miesto bibliotekoje – linksma, spalvota ir nuostabi fotografijų paroda  „Pabradė vaiko...

Vis skubame paskendę savo mintyse, nesibaigiančiuose darbuose, kasdieniame gyvenimo šurmulyje ir pamirštame stabtelėti, apsidairyti ir pamatyti savo gimtojo krašto grožį. Pabradės miestas įsikūręs abipus Žeimenos upės, prie santakos su Dubingės upe, apsuptas žaliuojančių miškų. Kokia sena ir įdomi jo istorija – juk rašytiniuose šaltiniuose Pabradė minima nuo XV a. antros pusės!
Stabtelėti ir pamatyti visą šį grožį pakvietė... mūsų miestelio vaikai! Visą 2021 m. lapkričio mėnesį miesto bibliotekos lankytojai galėjo gėrėtis Pabradės „Ryto“ gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fotografijų sklaidos projekto „Pabradė vaiko akimis“ dalyvių darbais.
Projekto tikslas – pažinti ir gilinti vaikų žinias apie gimtąjį miestą, puoselėjant tautiškumą. Vaikučiai buvo skatinami domėtis senoviniais ir šiuolaikiniais pastatais, tiltais, įžymiom miesto vietom. Projekto organizatorės mokytojos Violeta Kazimeranec, Beata Zajankovskienė, Marija Andrejeva, Danutė Lovkis projekto dalyvius kvietė puoselėti gimtąją kalbą, jos skambumą, turtinti žodyną mokantis rišliai pasakoti apie patirtus įspūdžius keliaujant gimtojo miesto keliais ir takeliais.
Vaikai kartu su mokytojomis bei kitais „Ryto“ gimnazijos bendruomenės nariais žingsnis po žingsnio keliavo mažomis Pabradės gatvelėmis, aplankė pagrindines įstaigas – tokias kaip Pabradės paštas, kultūros centras, priešgaisrinė tarnyba, geležinkelio stotis, bažnyčia ir kt. Vaikai stebėjo kaip gimtojo miesto veidą keičia metų laikai. Mažyliai iš prigimties yra aktyvūs ir smalsūs, todėl noras pažinti, ištyrinėti bei suprasti juos supantį pasaulį buvo išties didelis. Pasivaikščiojimai po pavasarėjantį ar pageltusius lapus metantį mišką, gėlių žydėjimo stebėjimas ar grožėjimasis krintančiu baltu sniegu vaikams teikė begalę teigiamų emocijų. Šio projekto dėka ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai patyrė pažinimo ir atradimo džiaugsmą. Džiaugėsi, kad su draugais įsiamžino įdomiausiose Pabradės vietose. Įamžinti vaikus gražiose nuotraukose buvo smagi ir įdomi veikla.
Kiekviena nuotrauka alsuoja gimtojo miestelio dvasia – čia po gėlių žiedais, po medžių lapais ar po baltu sniegu slepiasi tylios gatvelės, šaligatviai, parkeliai, tilteliai vedantys visus į gražią, miestą supančią gamtą, kuri tikrai unikali.

Dėkojame šio projekto organizatorėms mokytojoms Violetai, Beatai, Marijai, Danutei, mažiesiems dalyviams ir visai „Ryto“ gimnazijos bendruomenei už šią parodą, kuri dar kartą atskleidė, kokiame gražiame krašte mes gyvename. Tad saugokime ir mylėkime savo gimtąjį miestą, skiepykime tą meilę vaikams, tada ir visi pamatys, kokia graži mūsų Pabradė!

Parengė Pabradės miesto bibliotekos-filialo vedėja Gražina Dargytė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas