Pabradės miesto bibliotekoje šventėme Vilniaus gimtadienį

Pabradės miesto bibliotekoje šventėme Vilniaus gimtadienį

2023 metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Lietuvos sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų metais, tad sausio 25 d. buvo švenčiamas 700-asis Vilniaus gimtadienis. Ankstų rytą į Pabradės miesto biblioteką šventiškai nusiteikę atskubėjo „Ryto“ gimnazijos trečios priešmokyklinio ugdymo „Nykštukų“ grupės ugdytiniai su mokytojomis Lucija Gruzdiene, Renata Grigoniene bei mokytojos padėjėja Irina Ivanovska. Bibliotekoje vyko smagus renginys „Sveikiname Vilnių!“, kurio metu vaikai klausėsi legendos apie Vilniaus įkūrimą, išbandė savo žinias net dviejose viktorinose, pasidalinę į komandas rungtyniavo, kas greičiau sudės Lietuvos sostinės vardą, jubiliejinį skaičių „700“ ar suras tarp daugybės knygų pasislėpusias knygutes apie Lietuvą. Vaikai taip pat žiūrėjo animacinius filmukus apie Vilniaus miesto įkūrimą, dainavo daineles, deklamavo eilėraštukus, vartė knygutes apie Vilnių. Kokia gi šventė be kūrybinės veiklos! Į renginį vaikai atsinešė labai gražų, bendromis jėgomis pagamintą bei sveikinimais išdabintą darbelį „Tortas Vilniui“ ir įteikė jį bibliotekininkėms Gražinai Dargytei ir Daivai Rimošaitytei. Žingeidūs vaikai pažadėjo nupiešti ar nuspalvinti pagrindinius Lietuvos simbolius: Gedimino pilį, Vytį, Vilniaus arkikatedrą ir varpinę, tris kryžius, mūsų šalies vėliavą ir kontūrų žemėlapį bei parodyti bibliotekininkėms.
Mokytojos prasitarė, kad jau nuo pat ryto vaikai labai laukė išvykos į biblioteką, nes žinojo, kad per bet kokį gimtadienį būna labai linksma. Tad ir šis – Lietuvos sostinės – Vilniaus gimtadienis buvo ne vienintelis, ką šventė vaikai. Taip jau sutapo, kad šią dieną savo gimimo dieną šventė Ilianas Paškevič, kuriam grupės draugai sudainavo linksmą dainelę „Su gimimo diena!“ bei palinkėjo daug dovanų ir geros nuotaikos. Ilianas padėkojo draugams ir pavaišino juos saldumynais.
3PUG „Nykštukų“ ugdytiniams ši išvyka į biblioteką buvo labai naudinga. Vaikai praplėtė žinias apie Lietuvos sostinę ir gavo daug teigiamų emocijų.

Parengė Pabradės miesto bibliotekos vedėja Gražina Dargytė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas