Pilietinė iniciatyva ,,Atmintis gyva, nes liudija“ Reškutėnuose

Pilietinė iniciatyva ,,Atmintis gyva, nes liudija“ Reškutėnuose

Reškutėnų biblioteka prisijungė prie Laisvės gynėjų dienai skirtos pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija". Ši iniciatyva apjungė visas Lietuvos švietimo įstaigas, valstybės institucijas, organizacijas, bei geros valios žmones, visus kartu, visoje Lietuvoje paminėti prieš 26 metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių. Sausio 13 d.8.00 valandą dešimčiai minučių languose buvo uždegtos vienybės ir atminimo žvakutės.
2017 m. pilietinė iniciatyva  „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyko jau dešimtą kartą. Sausio 13-osios minėjimas - tai puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui (taip pat ir potencialiems agresoriams), kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Reškutėnų biblioteka taip pat prisidėjo prie akcijos ,,Neužmirštuolė“ ir bibliotekos lankytojus tądien papuošė neužmirštuolės žiedeliu.
Namuose aplankėme sausio 13-osios įvykiuose dalyvavusią reškutėniškę, muziejininkę Viktoriją Lapėnienę, kuri prisiminė kokie vieningi buvo tada, prieš dvidešimt šešerius metus mūsų tautos žmonės: ,,Po sausio 13-osios nakties įvykių nuvykom į Vilnių, pagerbti ir atsisveikinti su žuvusiais už Lietuvos laisvę. Laukti eilėje teko 4 val. Žmonės buvo labai vieningi, dalinosi arbata, sumuštiniais“- prisimindama kalbėjo Viktorija.

Parengė: Reškutėnų kaimo bibliotekos-filialo vyr. bibliotekininkė Dangira Lapėnaitė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas