Projektas „Misija knygnešys“ Švenčionių krašte

Projektas „Misija knygnešys“ Švenčionių krašte

Lietuvos bibliotekininkų draugija šią vasarą pradėjo įgyvendinti Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Misija knygnešys“. Tai sukurtų televizijos laidų ciklas pristatant visuomenei Lietuvos kaimų ir miestelių bendruomenes, kultūrinę aplinką, susitikimus su čia gyvenančiais žmonėmis, aplankant bibliotekas ir dovanojant populiarius literatūros leidinius.
Projektas skatina visuomenę pažinti įvairiuose Lietuvos regionuose gyvenančius kūrėjus, menininkus, atskleisti jų indėlį puoselėjant ir išsaugant krašto tradicijas, kultūrinę patirtį. Po Švenčionių kraštą su projekto „Misija knygnešys“ kūrybine grupe keliavo prozininkas, gamtininkas, fotografas, aplinkosaugininkas, radijo laidų vedėjas Saliamonas Paltanavičius. Apsilankant Labanoro, Kaltanėnų, Reškutėnų kaimuose buvo bendraujama su krašto gyventojais kurie puoselėja meną, yra kūrybingi ir aktyvūs. Jukiškės kaime gyvenantis tautodailininkas skulptorius Juozapas Jakštas pasakojo apie savo pagrindinį pomėgį – medžio drožybos meną ir sukurtų kūrinių atsiradimo istorijas. Folkloro ansamblio „Lakiūtė“ (vadovė M.Petkevičienė) sutartinių melodijos skambėjo vaizdingoje Kačėniškės piliakalnio aplinkoje. Švenčionių miesto bendruomenė su Saliamonu Paltanavičiumi susitiko savivaldybės Viešojoje bibliotekoje, renginio metu svečias dovanojo įdomias naujas knygas ir įdomiai bendravo su bibliotekos lankytojais.

Įgyvendinant šį projektą sukurtos 7 laidos, spalio 14d. 16.30 val. LRT Kultūra kanalas pristatė laidą „Misija Knygnešys“, kuri buvo filmuota Švenčionių krašte, lankėsi „Knygnešys“- prozininkas, gamtininkas  Saliamonas Paltanavičius. Laidos įrašą galima pažiūrėti www.LRT.lt/mediateka

 

Parengė Violeta Bruvinskienė,

Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas