Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ baigėsi - skaitymai bibliotekoje tęsiasi

Skaitymo iššūkis  „Vasara su knyga“  baigėsi - skaitymai  bibliotekoje tęsiasi

Reškutėnų biblioteka-filialas jungėsi  prie projekto  „Vasara su knyga“  kurį  jau šeštus metus organizavo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka. Šiuo projektu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu. Visoje šalyje projekto „Vasara su knyga“ Skaitymo iššūkis, kvietė įvairaus amžiaus žmones skaityti penkias pasirinktas knygas pagal tam tikras temas. Šiuo projektu buvo raginama  ne tik skaityti, bet ir dalyvauti įvairiuose renginiuose.
Reškutėnų  bibliotekoje  vyko muzikinės - literatūrinės popietės, taip pat naujų leidinių pristatymai.  kurių metu kalbėjome apie skaitymą, apie  knygos reikšmę augančios asmenybės  gyvenime, diskutavome  apie perskaitytas knygas.
Muzikinės - literatūrinės popietės – tai turiningas ir smagus užsiėmimas. Skaitymo iššūkio dalyviams buvo surengta popietė ,,Už rankos veskis vasarą ir knygą“. Jos metu klausėmės mūsų kraštiečių poezijos kūrinių. Agota ir Paulius Pranskai ir Rapolas Šimanskis skaitė mūsų kraštiečio Kazimiero Lapėno eiles. Elena Stanavojienė skaitė savo kūrybos eiles. Rimantas Šimanskis papasakojo apie senelio asmeninę biblioteką, kurioje buvo sukaupta  ne tik grožinė, bet ir vertinga mokslinė literatūra, kurią jie vaikai skaitydavo.  Gaila tik, kad ta sukaupta vertinga  literatūra neišliko, sudegė gaisro metu. Aurelija Statkutė Schulz prisiminė apie smagius vaikystės skaitymus palėpėje. Muziejininkė Viktorija Lapėnienė pristatė vertingus leidinius, kuriuos galima apžiūrėti Reškutėnų muziejaus ekspozicijoje.
Renginio  metu užsukome į amatų centro medžio dirbtuvėles. Apžiūrėjome meistro Ričardo Polučanskio  personalinę šaukštų parodą. Jis supažindino su dirbiniams naudojama mediena, jos ypatumais. Taip pat medžio ruošiniais dirbiniams, norintieji čia pat galėjo išbandyti šaukščiaus amatą, kuris pasirodo nelengvas. Medžio dirbtuvių meistras surengė viktoriną. Popietės dalyviai turėjo atspėti iš kokios medienos yra pagaminti medaliai, kuriais ir buvo apdovanoti.
Literatūrinės-muzikinės popietės metu buvo smagu klausytis Agotėlės atliekamų  lietuvių folkloro kūrinių ir Danieliuko iš Vokietijos muzikavimo.
Rugsėjo mėnesį „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkį  įveikusieji  Reškutėnų bibliotekos skaitytojai rinkosi į popietę aptarti rezultatų ir apdovanoti skatinamaisiais prizais – spalvingais daugkartinio naudojimo šiaudeliais.
Skaitymai bibliotekoje tęsiasi, laukiame lankytojų naujų knygų pristatymuose,  organizuojamuose renginiuose bei Reškutėnų bibliotekos – filialo diskusijų klubo ,,Kompromisas“ veikloje.

Parengė  Reškutėnų bibliotekos-filialo bibliotekininkė Dangira Lapėnaitė

 

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas