Tik motulės šviesios akys man šviesesnės už žvaigždes...

Tik motulės šviesios akys man šviesesnės už žvaigždes...

Motinos diena – šventė, skirta pagerbti motinas. Lietuvoje ji švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį, ir tai oficialiai daroma jau beveik 100 metų – nuo 1928-ųjų. Mamos diena pirmą kartą buvo inicijuota Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Kai kurios šalys išsiskiria ypatingomis Motinos dienos tradicijomis: Prancūzijoje, greta gėlių ir atvirukų, gyvuoja tradicija mamoms dovanoti gėlių puokštės formos tortą; Meksikoje mamos diena švenčiama gegužės 10 d. Čia yra įprasta, kad vaikai į gimtuosius namus sugrįžta šventės išvakarėse, o pačią šventės dieną Meksikos bažnyčiose vyksta specialios mišios.
Jau šį sekmadienį – gegužės 5 dieną sveikinsime savo mylimiausias ir brangiausias mamas. Gegužės 2 dieną į Vaikų literatūros skyrių atskubėjo Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 3B klasės mokiniai su mokytoja Edita Novikiene. Vaikai jaukiai susėdę už stalų klausėsi bibliotekos vedėjos Laimos pasakojimo apie motinos dieną, kaip ir kada ji švenčiama bei kokias dovanėles savo mamoms jie darys. Ir prasidėjo smagus darbas – kiekvienas atsinešė po kvapnų muiliuką, kurį apvėlė pasirinktos spalvos vilna. Netrukus vaikai pamatė savo darbo rezultatą – spalvotus, margus ir ypatingus muiliukus.

Parengė Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Živilė Strakšienė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas