Barbarosa

Robertas Petrauskas

Barbarosa

Barbarosa – Hitlerio operacija, kurios planas buvo staigiai įsiveržti, užklupti nepasiruošusią Sovietų sąjungą ir užimti jos teritorijas. Į šią operaciją fiureris metė kelis milijonus karių ir planavo ją įvykdyti per porą mėnesių. Operacijos pradžia atrodė sėkminga. 1941-ais metų birželį netikėtumo efektas vokiečiams pavyko ir jie užėmė daugybę Sovietų sąjungos žemių. Visgi, ambicinga operacija truko ilgiau nei sumanyta, o Hitlerio kariuomenė nebuvo pasiruošusi nei ilgam karui, nei rusiškai žiemai.
Operacija Barbarosa vien per pirmą pusmetį nusinešė apie penkis milijonus abiejų pusių karių gyvybių. Galiausiai vokiečiai, sužlugdyti nesėkmės, kapituliavo.
Istorinė knyga „Barbarosa“ apima pirmuosius kelis šio žiauraus plano mėnesius: nuo birželio 22 dienos iki Maskvos puolimo operacijos „Taifūnas“ spalį. Roberto Petrausko knygos apimtis stulbina. Puslapių skaičius viršija septynis šimtus. Autorius parengė daugybę mūšių aprašymų. Jis pasakoja apie vokiečių ir rusų istorinių veikėjų sprendimus, abiejų pusių ginklus ir techniką, logistiką, strategijas ir daugelį kitų su operacija susijusių detalių. Skaitytojai iš mūšio lauko bus perkelti į fiurerio slėptuvę, iš jos – į Stalino kabinetą, o tada įvykių siužetą vėl seks fronte.

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas