Švenčionėlių miesto biblioteka


Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
ŠVENČIONĖLIŲ MIESTO BIBLIOTEKA

Bibliotekos adresas:
Priestočio  g.11, 18209 Švenčionėliai
Tel. (8~387) 3 13 04
Bibliotekos vedėja Vida Vilutienė
El.paštas: vida.vilutiene@svencioniuvb.lt ; svencioneliai@svencioniuvb.lt

Skaitytojai aptarnaujami:
Pirmadienį - penktadienį 9.00–18.00 val.
Poilsio dienos - šeštadienis, sekmadienis
Paskutinę mėnesio darbo dieną lankytojai neaptarnaujami (metodinė diena).

Prieššventinę dieną biblioteka dirba viena valanda trumpiau.
Valstybinių švenčių dienomis biblioteka vartotojų neaptarnauja.

Bibliotekoje teikiamos mokamos paslaugos:
Dokumentų kopijavimas;
Tarpbibliotekinis abonementas (spaudinių skolinimas iš kitų bibliotekų);
Teksto spausdinimas kompiuteriu;
Dokumentų laminavimas;
Skaitytojo pažymėjimo (bilieto) ir jo dublikato išdavimas.

APIE MIESTO BIBLIOTEKĄ

Švenčionėlių miesto bibliotekos istorija prasideda 1945 metais. Pradėjus veikti bibliotekai jos fonduose buvo daugiau kaip tūkstantis knygų ir skaitė 105 skaitytojai. Šiuo metu rajone veikia centralizuota bibliotekų sistema. Švenčionėlių miesto biblioteka yra Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos filialas.
Miesto bibliotekoje yra abonementas, skaitykla, vaikų literatūros kambarys. Veikia vieša interneto prieiga, įrengtos kompiuterizuotos darbo vietos vartotojams.

Abonemento fonduose sukaupta daugiau kaip 17 tūkst. egz. spaudinių - lietuvių ir užsienio literatūros rašytojų klasikų kūrinių, fantastikos, mokslinės ir kitos literatūros. Miesto bibliotekos paslaugomis 2023 metais naudojasi 1135 vartototojai. Per metus apsilankė 11322 lankytojai. Atliekamos skaitytojų poreikių apklausos, fondų panaudojimo analizės.

Skaitykla skirta periodinių leidinių skaitymui, prenumeruojami 18 pavadinimų populiarūs respublikos dienraščiai ir žurnalai. Populiariausi ir dažniausiai lankytojų pageidaujami žurnalai -  „Laima", „Panelė", „Moteris", „Žmonės", „Rankdarbių plius Visažinis"; laikraščiai  „Lietuvos rytas", „Žeimenos krantai" ir kt. Skaitykloje nuolat rengiamos įvairios parodos, populiariausios iš jų rajono ir Rytų Lietuvos krašto fotomenininkų darbų ekspozicijos. Organizuojami renginiai įvairioms vartotojų grupėms.

 Bibliotekos informacinis ir kraštotyros fondai padeda atsakyti į daugelį vartotojų užklausų. Bibliotekos kraštotyros fonde sukaupta 280 leidinių, apie Švenčionėlių miestą, kaimus, regioninius parkus, gamtos paminklus ir pan. 2023 metais, vartotojai bibliotekoje informacijos paieškai, naudojosi Lietuvos integralios bibliotekų informacijos sistemos (LIBIS) suvestiniu katalogu, Lietuvos Nacionalinės bibliografijos duomenų banku (NBDB), Lietuvos periodinės spaudos bibliografinė straipsnių bazės archyvu (CD).

Bibliotekoje 2012 m. sėkmingai įgyvendintas projektas „Bibliotekos pažangai’’.
Projekto tikslas – siekti, kad gyventojai žymiai geriau naudotųsi informacinių technologijų galimybėmis naudingos informacijos gavimu ir bendravimu. Šis projektas tapo labai svarbus visoms Lietuvos bibliotekoms. Gyventojai, ypač vyresnio amžiaus yra skatinami žymiai aktyviau naudotis interneto teikiamomis paslaugomis.

Vaikus ir moksleivius biblioteka patraukia spalvingomis vaikiškomis knygomis, kurių miesto bibliotekoje vaikams yra daugiau nei 12 tūkst. egz. leidinių lietuvių, anglų, rusų ir kt. kalbomis: vaikų klasika, vertingiausios serijų knygos, grožinė literatūra ir paveikslėlių knygelės, pasaulio ir lietuvių liaudies pasakos, žodynai, enciklopedijos, pažintiniai leidiniai, knygos apie vaikų literatūrą, ugdymą ir kt. Daugelis vaikų literatūros erdvės lankytojų savišvietai ir mokymuisi naudojasi serijų „Mažųjų enciklopedija“, „Žvilgsnis į pasaulį“ pažintinėmis knygomis, informacine literatūra.

Laisvalaikį vaikai mielai praleidžia žaislotekoje, kurioje yra spalvingų žaislų ir žaidimų. Žaidimų kampelis (knygelėms spalvinti, dėlionėms, stalo žaidimams) ikimokyklinukams, pradinių klasių moksleiviams ir jauki vieta paaugliui, kurioje galima pavartyti knygą, žurnalą ar padirbėti prie kompiuterio. Daugelis miesto vaikų ir moksleivių lanko organizuojamus renginius - popietės, informacijos dienas, literatūrines valandėles, knygų aptarimus. Vaikų klubas „Smalsutis“ nuolat pristato naujai gautas knygas. Klubo užsiėmimų metu ugdoma vaikų saviraiška, loginis mąstymas, bendravimo ir komandinio darbo įgūdžiai, supažindinama su įvairia darbelių atlikimo technika, netradiciniais kūrybiniais darbeliais. Siekiama, kad vaikai jaustųsi pasikrovę gerų emocijų ir puikios nuotaikos. Miesto bibliotekoje skaito 359 vaikai iki 14 metų.
Džiaugiamės, kad biblioteka miesto bendruomenės atžvilgiu yra laikoma viena iš prestižinių ir noriai lankoma miesto gyventojų vieta. Stengsimės ir toliau išlaikyti gerą bibliotekos vardą ir miestiečių pasitikėjimą.

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas