Susitikimas su Europos Parlamento nariu Viešojoje bibliotekoje

Susitikimas su Europos  Parlamento nariu Viešojoje bibliotekoje

Praėjusį pirmadienį Švenčionių rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje lankėsi diplomatas, politikas, Europos Parlamento narys, kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus 2019 metais  Petras Auštrevičius. Su svečiu  susitikti atėjo senjorai, jaunimas, Tarybos nariai.
Petras Auštrevičius papasakojo apie savo kasdieninį darbą Europos Parlamente, apie jo struktūrą, veiklą, funkcijas, atsakomybę bei mūsų šaliai atstovaujančių parlamentarų darbą. Svečias savo kalboje trumpai apžvelgė Lietuvos padėtį; kokia ji buvo prieš įstojant į Europos Sąjunga ir kokia ji yra šiandieną. Susitikimo metu jis neslėpė nuoskaudų dėl kai kurių Seimo sprendimų, kurie išvis nedavė jokios naudos nei valstybei, nei žmonėms. Savo kalboje jis pabrėžė, kad saugumas bei gynybos politika Lietuvai buvo ir yra labai svarbi tema. Svečias pripažino, kad ne iki galo atlikta ekonomikos reforma, nesutvarkyti švietimo, sveikatos apsaugos ir teisėsaugos klausimai, mokesčių sistemą, kad šalyje šių dienų didžiausia problema yra ir nedarbas.  Europarlamentaras nemažai laiko praleidžia Briuselyje, bet ryšio su Lietuvos žmonėmis jis nėra praradęs. „Lietuvą esu išvažinėjęs skersai ir išilgai. Lietuvos istoriją žinau ne tik iš knygų “ – sakė Petras Auštrevičius. “Vaikystėje man Lietuvos istorija nebuvo paslaptis, nes turėjau daug senų žurnalų. Lietuvos istorijos mokiausi ir klausydamasis šeimos pasakojimų apie Sibirą, apie gyvenimą nepriklausomoje Lietuvoje. Šeimos susitikimai dažniausiai virsdavo į ilgą dalinimąsi prisiminimais,“ – sakė svečias. Susitikimo metu Petras Auštrevičius atvirai kalbėjo apie patriotizmą, toleranciją, tautines mažumas, žmogaus teisę Lietuvoje ir kitose šalyse.
Nuoširdus ir informatyvus politiko pasakojimas skatino susitikimo dalyvius pateikti  jam daug iš įvairių sričių klausimų. „Smagu, kad Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius susitiko su švenčioniškiais,“ – sakė  Švenčionių rajono Mero pavaduotoja Violeta Čepukova ir įteikė svečiui atminimo dovanėlę.

Parengė Skaitytojų aptarnavimo ir bibliografinio – informacinio skyriaus vedėja Liudmila Untanienė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas